Designový Časopis
Designový Časopis
Výstava

City Details

Výstava Přehlídka designových řešení pro prvky hardscape City Details se konala od 3. do 3. října v Moskvě 5 2019. Na ploše 15 000 metrů čtverečních byly představeny pokročilé koncepce hardscape prvků, sportovních a dětských hřišť, řešení osvětlení a funkčních objektů městského umění. K uspořádání výstavní plochy bylo použito inovativní řešení, kde místo sudých výstavních stánků byl postaven městský miniaturní model se všemi specifickými komponenty, jako jsou: náměstí, ulice, veřejná zahrada.

Atrium

Sberbank Headquarters

Atrium Švýcarská kancelář pro architekturu Evolution Design ve spolupráci s ruským architektonickým studiem Architekti T + T navrhli prostorné multifunkční atrium v novém sídle společnosti Sberbank v Moskvě. Denní světlo zaplavilo atriové domy různým pracovním prostorům a kavárně. Zrcadlové odrazy, prosklená vnitřní fasáda a použití rostlin zvyšují pocit prostornosti a kontinuity.

Kancelářský Design

Puls

Kancelářský Design Německá strojírenská společnost Puls se přestěhovala do nových prostor a využila této příležitosti k vizualizaci a stimulaci nové kultury spolupráce v rámci společnosti. Nová kancelářská podoba vede k kulturní změně a týmy hlásí významný nárůst interní komunikace, zejména mezi výzkumem a vývojem a dalšími odděleními. Společnost také zaznamenala nárůst spontánních neformálních setkání, o nichž je známo, že jsou jedním z klíčových ukazatelů úspěchu v inovacích v oblasti výzkumu a vývoje.

Bytový Dům

Flexhouse

Bytový Dům Flexhouse je rodinný dům u jezera Curych ve Švýcarsku. Flexhouse, postavený na náročném trojúhelníkovém pozemku, vymáčknutém mezi železniční tratí a místní příjezdovou komunikací, je výsledkem překonání mnoha architektonických výzev: omezující vzdálenosti a objem budovy, trojúhelníkový tvar pozemku, omezení týkající se místní lidové řeči. Výsledná budova se svými širokými skleněnými stěnami a stužkou připomínající bílou fasádou je tak lehká a mobilní, že připomíná futuristickou loď, která vyplula z jezera a ocitla se jako přirozené místo pro doky.

6280.ch Coworking Hub

Novex Coworking

6280.ch Coworking Hub Spolupracující centrum 6280.ch, které leží mezi horami a jezery v malebném středním Švýcarsku, je odpovědí na rostoucí potřebu flexibilních a přístupných pracovních prostorů ve venkovských oblastech Švýcarska. Nabízí místním nezávislým pracovníkům a malým podnikům moderní pracovní prostor s interiéry, které čerpají inspiraci z míst bukolického prostředí a vzdávají hold své průmyslové minulosti a zároveň pevně přijímají povahu pracovního života 21. století.

Kancelářský Design

Sberbank

Kancelářský Design Složitostí tohoto projektu bylo navrhnout agilní pracoviště obrovské velikosti ve velmi omezeném časovém rámci a udržet fyzické a emoční potřeby uživatelů kanceláří vždy v centru designu. S novým kancelářským designem učinila Sberbank první kroky k modernizaci koncepce jejich pracoviště. Nový design kanceláře umožňuje zaměstnancům plnit své úkoly v nejvhodnějším pracovním prostředí a vytváří zbrusu novou architektonickou identitu pro přední finanční instituci v Rusku a východní Evropě.