Designový Časopis
Designový Časopis
Show Room

Origami Ark

Show Room Origami Ark nebo Sun Show Leather Pavilion je showroom pro výrobu kůže Sansho v Himeji v Japonsku. Výzvou bylo vytvořit prostor schopný ukázat více než 3000 produktů ve velmi omezené oblasti a přimět klienta, aby při návštěvě showroomu pochopil obrovskou škálu produktů. Archa Origami používá nepravidelně 83 malých jednotek o rozměrech 1,5 x 1,5 x 2 m3, aby vytvořila velké trojrozměrné bludiště a poskytuje návštěvníkovi a podobné zážitky jako při zkoumání tělocvičny v džungli.

Kancelářská Budova

The PolyCuboid

Kancelářská Budova PolyCuboid je nová budova centrály pro společnost TIA, která poskytuje pojišťovací služby. První patro bylo tvarováno limity místa a vodovodní potrubí o průměru 700 mm, které prochází podzemním omezovacím základovým prostorem. Kovová struktura se rozpustí v různých blocích kompozice. Sloupy a paprsky mizí z prostorové syntaxe, promítají dojem objektu a zároveň vylučují dojem budovy. Objemový design je inspirován logem TIA, které proměňuje samotnou budovu v ikonu představující společnost.

Škola

Kawaii : Cute

Škola Obklopen středními školami sousedních dívek, tato přípravná škola satelitů Toshin využívá svou strategickou polohu na rušné nákupní ulici k zobrazení jedinečného vzdělávacího designu. Design, který vyhovuje náročným studiím a uvolněné atmosféře pro zábavu, podporuje ženskou povahu jejích uživatelů a nabízí alternativní materializaci pro abstraktní pojem „Kawaii“, který školačky široce používají. Místnosti pro svazky a třídy v této škole mají tvar osmiúhelníkové sedlové střechy, jak je znázorněno v obrázkové knize pro děti.

Urologická Klinika

The Panelarium

Urologická Klinika Panelarium je nový klinický prostor pro Dr. Matsubaru, jednoho z mála chirurgů s certifikací pro provozování robotických operačních systémů da Vinci. Design byl inspirován digitálním světem. Komponenty binárního systému 0 a 1 byly interpolovány do bílého prostoru a ztělesněny panely, které vyčnívaly ze stěn a stropu. Podlaha také sleduje stejný designový aspekt. Panely, i když jejich náhodný vzhled je funkční, stávají se nápisy, lavičkami, pulty, regály a dokonce i kliky dveří, a co je nejdůležitější, žaluzie zajišťující minimální soukromí pro pacienty.

Udon Restaurant And Shop

Inami Koro

Udon Restaurant And Shop Jak může architektura představovat kulinářský koncept? Okraj lesa je pokusem odpovědět na tuto otázku. Inami Koro znovuobjevuje tradiční japonskou misku Udon při zachování běžných technik přípravy. Nová budova odráží jejich přístup revizí tradičních japonských dřevěných konstrukcí. Všechny konturové čáry vyjadřující tvar budovy byly zjednodušeny. Patří sem skleněný rám skrytý uvnitř tenkých dřevěných sloupů, sklon střechy a stropu a okraje svislých stěn jsou všechny vyjádřeny jednou čarou.

Lékárna

The Cutting Edge

Lékárna Řezací Edge je lékárna související se sousední Daiichi General Hospital v Himeji City, Japonsko. V tomto typu lékáren nemá klient přímý přístup k produktům jako v maloobchodním typu; spíše jeho léky připraví na zahradě lékárník po předložení lékařského předpisu. Tato nová budova byla navržena tak, aby propagovala image nemocnice zavedením high-tech ostrého obrazu v souladu s vyspělou lékařskou technologií. Výsledkem je bílý minimalistický, ale plně funkční prostor.