Designový Časopis
Designový Časopis
Kancelářský Design

Puls

Kancelářský Design Německá strojírenská společnost Puls se přestěhovala do nových prostor a využila této příležitosti k vizualizaci a stimulaci nové kultury spolupráce v rámci společnosti. Nová kancelářská podoba vede k kulturní změně a týmy hlásí významný nárůst interní komunikace, zejména mezi výzkumem a vývojem a dalšími odděleními. Společnost také zaznamenala nárůst spontánních neformálních setkání, o nichž je známo, že jsou jedním z klíčových ukazatelů úspěchu v inovacích v oblasti výzkumu a vývoje.

Bytový Dům

Flexhouse

Bytový Dům Flexhouse je rodinný dům u jezera Curych ve Švýcarsku. Flexhouse, postavený na náročném trojúhelníkovém pozemku, vymáčknutém mezi železniční tratí a místní příjezdovou komunikací, je výsledkem překonání mnoha architektonických výzev: omezující vzdálenosti a objem budovy, trojúhelníkový tvar pozemku, omezení týkající se místní lidové řeči. Výsledná budova se svými širokými skleněnými stěnami a stužkou připomínající bílou fasádou je tak lehká a mobilní, že připomíná futuristickou loď, která vyplula z jezera a ocitla se jako přirozené místo pro doky.

6280.ch Coworking Hub

Novex Coworking

6280.ch Coworking Hub Spolupracující centrum 6280.ch, které leží mezi horami a jezery v malebném středním Švýcarsku, je odpovědí na rostoucí potřebu flexibilních a přístupných pracovních prostorů ve venkovských oblastech Švýcarska. Nabízí místním nezávislým pracovníkům a malým podnikům moderní pracovní prostor s interiéry, které čerpají inspiraci z míst bukolického prostředí a vzdávají hold své průmyslové minulosti a zároveň pevně přijímají povahu pracovního života 21. století.

Kancelářský Design

Sberbank

Kancelářský Design Složitostí tohoto projektu bylo navrhnout agilní pracoviště obrovské velikosti ve velmi omezeném časovém rámci a udržet fyzické a emoční potřeby uživatelů kanceláří vždy v centru designu. S novým kancelářským designem učinila Sberbank první kroky k modernizaci koncepce jejich pracoviště. Nový design kanceláře umožňuje zaměstnancům plnit své úkoly v nejvhodnějším pracovním prostředí a vytváří zbrusu novou architektonickou identitu pro přední finanční instituci v Rusku a východní Evropě.

Kancelář

HB Reavis London

Kancelář Ředitelství HB Reavis UK, navržené podle standardu IWBI WELL Building Standard, je zaměřeno na podporu projektové práce, která podporuje rozložení sil oddělení a usnadňuje a zpřístupňuje práci napříč různými týmy. V souladu se stavebním standardem WELL je návrh pracoviště také zaměřen na řešení zdravotních problémů spojených s moderními kancelářemi, jako je nedostatečná pohyblivost, špatné osvětlení, špatná kvalita vzduchu, omezená volba potravin a stres.

Rekreační Dům

Chapel on the Hill

Rekreační Dům Po více než 40 letech opuštěnosti byla zchátralá metodistická kaple na severu Anglie přeměněna na rekreační dům s možností vlastního stravování pro 7 osob. Architekti si zachovali původní vlastnosti - vysoká gotická okna a hlavní sborový sál - proměnili kapli v harmonický a pohodlný prostor zaplavený denním světlem. Tato budova z 19. století se nachází ve venkovské anglické krajině a nabízí panoramatický výhled na kopce a krásnou krajinu.

Designový rozhovor dne

Rozhovory se světoznámými designéry.

Přečtěte si nejnovější rozhovory a rozhovory o designu, kreativitě a inovacích mezi novinářem designu a světově proslulými designéry, umělci a architekty. Podívejte se na nejnovější designérské projekty a oceněné designy slavných návrhářů, umělců, architektů a inovátorů. Objevte nové poznatky o kreativitě, inovacích, umění, designu a architektuře. Zjistěte více o procesech designu velkých návrhářů.